pl
Poznaj ZUM

Zakład Urządzeń Mechanicznych – ponad 40 lat na rynku!

Od czego wszystko się zaczęło?

Początki naszej firmy sięgają 1973 roku. Wówczas z inicjatywy Wacława Gruchota powstał Zakład Urządzeń Mechanicznych – ZUM, początkowo specjalizujący się w produkcji części samochodowych i w usługach transportowych. Wraz z rozwojem rynku i zmieniającymi się potrzebami konsumentów, rozwinęła się nasza firma. Idąc w kierunku bardziej zaawansowanych technologicznie wyrobów, ZUM rozpoczął produkcję części do kombajnów rolniczych i obrabiarek.

 

W 1990 roku ofertę zakładu poszerzono o wytwarzanie akcesoriów z branży łożysk tocznych:, tj.: tuleje stożkowe wciągane typu H i wciskane typu AH, nakrętki łożyskowe typu KM, HM, podkładki zębate MB a także inne produkty z zakresu akcesoriów łożyskowych. Od tego czasu ZUM rozpoczął swój rozwój właśnie w tym kierunku – obrabiarki konwencjonalne zastępowano obrabiarkami ze sterowaniem CNC, wprowadzono szereg udoskonaleń technicznych, zaprojektowano i wykonano unikalne narzędzia skrawające i pomiarowe. Intensywny rozwój kadry pracowniczej i zaplecza maszynowego umocniły pozycję rynkową naszego zakładu. Obecnie ZUM należy do rodziny założyciela, kontynuując tradycję wytwarzania elementów z branży łożyskowej.

 

Oferujemy różne rodzaje akcesoriów łożyskowych, tj.: podkładka zębata, nakrętka łożyskowa, podkładka kątowa, czy tuleja. Producent i dostawca w obszarze B2B, który w maksymalnym stopniu spełnia oczekiwania wymagających klientów to hasło, które doskonale oddaje charakter naszych działań. ​​​​​​​

Najwyższa jakość zawsze na pierwszym miejscu

W 2008 roku wprowadziliśmy system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2008. Wysoką jakość naszych produktów zapewniają: doświadczona, wysoko wykwalifikowana załoga oraz nowoczesne maszyny i technologia wytwarzania. Stosowane przez nas urządzenia posiadają aktualne zastrzeżenia patentowe.

Do kogo trafiamy?

Wytwarzane przez nas produkty zyskały uznanie kilkuset odbiorców krajowych oraz sieci handlowych dużych firm o zasięgu globalnym. Wśród naszych klientów znajdują się, m.in.:

  • przedsiębiorstwa z branży przemysłu ciężkiego,
  • hurtownie,
  • duże sklepy branżowe.

Dołącz już dziś do grona naszych zadowolonych klientów!